Léčba akutní bolesti páteře a skoliózy 

38 letá praxe je záruka kvalitní a odborné léčby. 

Potíže se zády a možnost jak je léčit.

Pokud máte problémy s meziobratlovými ploténkami, měli byste cvičit s opatrností a konzultovat vhodné cviky se svým fyzioterapeutem nebo lékařem. Následující cviky mohou být pro vaše ploténky šetrné a mohou pomoci posílit svaly kolem páteře:

  1. Zvedání pánevního dna: Lehněte si na záda a ohněte kolena. Pomalu stlačte pánevní dno a držte 5 sekund. Poté uvolněte a zopakujte 10krát.

  2. Výpadový krok: Postavte se s nohama na šířku boků a udělejte velký krok vpřed. Pomalu se skloněte dolů, tak aby vaše koleno nebylo před vaší špičkou. Držte pozici 5 sekund a poté se vraťte do stojící polohy. Zopakujte 10krát pro každou nohu.

  3. Bird dog: Klekněte si na všechny čtyři a narovnejte ruce a nohy. Pomalu zvedněte protilehlou ruku a nohu a udržujte pozici 5 sekund. Poté opatrně vraťte ruku a nohu zpět a zopakujte na opačné straně. Zopakujte 10krát pro každou stranu.

  4. Plank: Položte se na podlahu a zvedněte se na lokty a špičky nohou. Zopakujte 10krát pro každou stranu.

Jaké odborné vyšetření provádíme:

· odborné neuro-myoskeletální celkové vyšetření

· zhodnocení a provedení rtg snímků (MR..)

· chiropraktická a osteologická léčba bolesti páteře, skoliózy, osteoporózy.

· cílené obstřiky kloubní a periradikulární

· fyzikální terapie v ordinaci Zábřeze

· infuzní analgetická léčba dle domluvy možnost hospitalizace v SurGal Clinic v     Brně

· rehabilitace a nácvik cviků

Vyšetření trvá cca 45 -60 minut. Vyšetření a léčbu není možné provádět během ordinace VPL.  Napište na:  kacaras@medikapraktik.cz

Co to je osteologická léčba?

Osteologie je mezioborový lékařský obor, který se zabývá prevencí, komplexní diagnostikou a diferenciální diagnostikou a léčením poruch kostního metabolismu (např. osteoporózy - lidově řídnutí kostí, osteomalacie - lidově měknutí kostí u dospělých a rachitidě u rostoucích kostí, tj. u dětí, atd.). Prevence je v tomto případě jednou z možností, jak můžeme účinně a s minimálními náklady předejít vážným komplikacím do budoucna. V roce 2011 vedl Osteocentrum ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, pod vedením Prof. MUDr. Paličky CSc.

Co znamená chiropraktická léčba?

Technika, kterou provádíme vyžaduje velké znalosti a letité zkušenosti v myoskeletální medicíně - osteologii.  Provádíme uvolnění bloků, posuny obratlů a meziobratlových plotének. Léčbu skoliózy.

Foto z knihy " chiropraktická léčba" - autor MUDr. Dimitris Kačaras

léčba cílenými lokálními obstřiky s využitím akupunkturních bodů, okrskové anestezie atd.